Blog

De meet and greet voor zorgmedewerkers bij de nieuwe zorglocatie Leemwierde in Almere was een groot succes. Een aantal mensen ging dezelfde middag nog met een toezegging voor een contract de deur uit. Vele anderen lieten hun gegevens achter voor een sollicitatiegesprek op een ander moment.
In een middagvullend programma werd de vergaderzaal vol met geïnteresseerden meegenomen in het concept en de locatie. Manager Rumeysa beantwoordde vragen gesteld als: ‘hoe worden cliënten ondersteund in hun vrije beweging door de locatie?’ en: ‘hoe wordt er omgegaan met de administratieve last’? Het programma werd succesvol afgesloten met het verwelkomen van nieuwe collega’s. Vele anderen planden een gesprek in.
‘Het is laagdrempelig kennis maken’
Verpleegkundige Quinty had via social media gezien dat de meet and greet georganiseerd werd. “Ik was nieuwsgierig naar de visie waarmee hier gewerkt wordt. Het is belangrijk dat we samen met de familie de zorg vormgeven en dat gebeurt hier. Ik merk dat hier een open sfeer is en er geen sprake is van een strikte hiërarchie.”
Winwin-situatie voor iedereen
“Deze manier van ‘solliciteren’ is voor iedereen een winwin-situatie”, vertelt manager Rumeysa Baran. “De zorgmedewerker hoeft geen werk te steken in een sollicitatiebrief. De motivatie vertel je ter plekke. Ook krijgt de zorgcollega direct een beeld van de locatie, werksfeer en de huidige collega’s. Naast het salaris zijn dat natuurlijk belangrijke voorwaarden als je ergens gaat werken. Als leidinggevende ontmoet ik in korte tijd meerdere potentiële nieuwe medewerkers. En zo weten we van beide kanten op een snelle en efficiënte manier of het klikt.” Baran kijkt tevreden terug op de meet and greet: “Ik ben dolblij met de opkomst en het feit dat ik in een middag al drie medewerkers heb aangenomen. Ik vermoed dat we in de toekomst vaker een meet and greet organiseren.”

