“Ik probeer de vraag van de manager én kandidaat bij elkaar te krijgen”
“Ik probeer de vraag van de manager én kandidaat bij elkaar te krijgen”
“Ik help sollicitanten op weg door ze voor te stellen voor de juiste functie. Daar zet ik me graag voor in.” Laura werkt als recruiter bij Woonzorg Flevoland.

Laura werkt al 18 jaar bij Woonzorg Flevoland, in verschillende functies. Voordat ze bij Woonzorg Flevoland ging werken, werkte ze als persoonlijk begeleider. “Pittig, maar ook heel erg leuk.” Na een baan bij het CIZ, ging ze op de afdeling zorgadvies van Woonzorg Flevoland werken. Daarna werkte ze als casemanager bij Individuele Begeleiding. Ze deed daar intakes, regelde passende hulp voor cliënten en beoordeelde PGB-aanvragen. Daarnaast volgde ze een training tot Matrix Professional en coachte ze zowel collega’s als cliënten. Ook gaf ze workshops over positieve gezondheid aan haar collega’s in de thuiszorg.
Daarna was het tijd voor iets anders. “Ik zag de vacature voor recruiter en was meteen enthousiast. Het leek me een leuke en interessante uitdaging. Woonzorg Flevoland is een fijne organisatie om voor te werken, en het is mooi dat ik op een andere manier mijn steentje kan blijven bijdragen aan de zorg. Ik ben dan ook heel dankbaar dat ik deze kans heb gekregen.”
De vraag helder krijgen
“Net als in mijn vorige functie, probeer ik de vraag helder te krijgen. Wat wil de manager? En wat wil de sollicitant? Ik vraag door en kom zo te weten of de functie past bij de kandidaat. Ik ken de organisatie en collega’s goed en ik vind het leuk om sollicitanten hierin mee te nemen. Omdat we een veelzijdige organisatie zijn, is er ook veel mogelijk qua functies.”
Doorgroei- en ontwikkelmogelijkheden
“Ik heb bewondering voor de mensen die in de zorg werken. Je moet veel geduld hebben. En zorgcollega’s zijn mensen-mensen, die een zorghart hebben.” Wat volgens Laura prettig is voor zorgmedewerkers bij Woonzorg Flevoland, zijn de doorgroei- en ontwikkelmogelijkheden. “Bij ons kun je veel leren. Ook is er een fijne sfeer in teams, waarbij de collega’s klaarstaan voor elkaar en de manager staat achter je.”
